صفحه شخصی عباس پسندیده

روزنه ای به کهکشان معارف اسلامی

برگزاری مراسم تجلیل از مقام زن در صدا و سیمامجموع: ۰

بازدید: ۴۰۲۴

خبر

برگزاری مراسم تجلیل از مقام زن در صدا و سیما

ارسال شده در: 21 فروردین 1395 - 08:34 توسط عباس پسندیده

اصطلاح:

دفتر امور زنان و خانواده مرکز سرمایه انسانی رسانه ملی به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، جشن میلاد سرور و اسوه بانوان عالم را برگزار کرد.
در این مراسم حجت الاسلام دکتر عباس پسندیده در بحثی با عنوان «رضایت فاطمی» به بررسی مؤلفه های رضامندی در زندگی حضرت زهرا (س) پرداخت. وی نخست با اشاره به پژوهشهای دانشمندان غربی، به تحول در نظریه های رضامندی در غرب پرداخت و سپس با ارائه تعریفی از رضامندی، ابعاد مختلف آن را در زندگی آن حضرت به اختصار بررسی نمود. بر اساس این گزارش، قدرت انطباق با شرایط زندگی از مهمترین عوامل رضامندی آن حضرت بوده است. ایشان، به جای تکیه بر «انتظاراتِ من»، انتظارات خود را نخست با واقعیت زندگی دنیا و سپس مطابق با وضعیت شوهر هماهنگ نمود. وی در بخش پایانی سخنان خود، از دیدن خوبیها و نکات مثبت زندگی (به جای نقاط منفی)، به عنوان دومین عامل مهم رضامندی در زندگی و سیره حضرت یاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی پیشنهاد کرد در رسانه ملی به جای این که از شخصیتهایی مانند حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) به عنوان اسوه صبر یاد کنیم، بهتر است از آنان به عنوان اسوه رضایتمندی یاد کنیم.

نظرات

یادداشت ها

کتاب ها