صفحه شخصی دکتر عباس پسندیده

روزنه ای به کهکشان معارف اسلامی

کتاب الگوی اسلامی شادکامی شایسته تقدیر شدمجموع: ۰

بازدید: ۱۳۰۱۳

خبر

کتاب الگوی اسلامی شادکامی شایسته تقدیر شد

ارسال شده در: 19 بهمن 1393 - 23:36 توسط عباس پسندیده

سی ‌و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد. در این مراسم با حضور رئیس‌جمهور، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام مهدوی ‌راد دبیر علمی جایزه، محسن جوادی دبیر علمی جایزه جهانی و سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت ارشاد از برگزیدگان تجلیل شد. همچنین آثار شایسته تقدیر این دوره که در مراسم هفته کتاب تجلیل می‌شوند، در بخش های مختلف معرفی گردید که در بخش «حدیث» کتاب الگوی اسلامی شادکامی با رویکرد روان شناسی مثبت ‌گرا، تألیف حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباس پسندیده، انتخاب گردید.

نظرات

 1. احمد غلامعلی 24 بهمن 1393 - 13:23

  دوست عزیزم . دکتر عباس پسندیده . اعطای هدایای گوناگون از سویی قدردانی از زحمات شماست و از دگرسو توقع برای نگارشهای جدید و دقیقتر. بی تردید کمتر از سطح کنونی از شما انتظار نیست و این بسیار دشوار است . موفقیت شما را تبریک میگویم و چشم انتظار پژوهشهای دقیق تر شما هستم.

 2. عباس پسندیده 26 بهمن 1393 - 10:07

  بسم الله الرحمن الرحیم
  ... فإذا فرغت فانصب، وإلی ربّک فارغب
  استاد ارجمند برادر گرامی، جناب استاد احمد غلامعلی
  از لطف و بزرگواری شما ممنونم. شما همیشه یکی از مصادیق «الجلیس الموافق» بوده اید که لحظات خوبی را با شما گذرانده و درسها فرا گرفته ام.
  آنچه مرقوم کردید مرا به یاد آیه شریف ای انداخت که در آغاز آوردم؛ آری باید همیشه حرکت کرد تا بخشی از دِین خودمان را به امام زمان(عج)، امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر ادا کنیم (فإذا فرغت فانصب) و البته این باید برای خدا و در راه خدا باشد(والی ربک فارغب). اگر خدا قبول نکند، هیچ فایده ای نخواهد داشت. این دو آیه باید همیشه در نظر ما و امثال ما باشد؛ یعنی «تلاش مداوم برای خدا».
  دعا کنید آنگاه که از این جهان رخت برمی بندیم، این قلیل آثار مورد توجه قرار گیرد.

 3. دکتر حجت اله فانی 04 اسفند 1393 - 18:28

  جناب آقای دکتر عباس پسندیده
  سلام علیکم
  اینجانب دکتر حجت اله فانی دارای دکترای فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی از دانشگاه تربیت مدرس هستم. اخیرا در یکی از دانشگاههای کشور تدریس درس روان شناسی مثبت نگر و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد به این جانب پیشنهاد شده است. در جستجوی یک منبع با محتوایی متناسب برای تدریس، به نام جنابعالی و کتاب الگوی اسلامی شادکامی و مقالات مولفه های سعادت مندی ...و روش شناسی فهم معارف روان شناختی .. برخوردم. آیا امکان دارد از طریق اینترنت کتاب جنابعالی را دریافت و به عنوا ن یکی از منابع به دانشجویان معرفی کنم. بعلاوه آیا امکان دارد چند منبع مشابه که با این درس و سرفصلهای آن تناسب داشته باشد معرفی نمایید؟

 4. عباس پسندیده 06 اسفند 1393 - 10:21

  به نام خدا
  با سلام و عرض ادب
  فایل این کتاب در اختیار پژوهشگاه است و متأسفانه من اجازه ندارم آن را به کسی بدهم؛ اما خود کتاب در تهران از کتابفروشی رشد (خ انقلاب) و در شهرری از کتابفروشی دارالحدیث (ضلع جنوبی حرم) قابل خرید میباشد. این کتاب میتواند در درس حدیث و ورانشناسی مثبت1 منبع شما باشد.
  برای حدیث و روانشناسی2 میتوانید از کتاب «روانشناسی تنظیم رفتار با رویکرد اسلامی» نوشته دکترمحمدصادق شجاعی و نیز کتاب خردگرایی تألیف آیت الله ری شهری به عنوان منبع استفاده نمایید.
  موفق باشید

یادداشت ها